jes
13 بهمن 1401 - 21:15

وزیر خارجه صهیونیستی با عالی ترین مقام سودان دیدار کرد

همزمان با زمزمه سازش قطعی بین خارطوم و تل‌آویو، وزیر خارجه رژیم اسرائیل با عالی ترین مقام سودان دیدار کرد و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه های سودانی دقایقی پیش اعلام کردند که الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل که در رأس هیئتی وارد خارطوم شده بود، با «عبدالفتاح البرهان»، رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و گفت‌وگو کرد.

این دیدار درحالی است که رسانه های غربی و اسرائیلی طی دو روز گذشته از احتمال عادی سازی قطعی روابط بین خارطوم و تل‌آویو و ملحق شدن سودان به توافق‌های سازش با رژیم اسرائیل خبر داده‌اند.

این سفر از پیش اعلام نشده بود و شبکه اسرائیلی «مکان» ساعتی پیش اعلام کرد که هئیتی بلند پایه تل‌آویو را به مقصد خاطوم ترک کرده است.

شورای حاکمیتی سودان به دنبال این دیدار در بیانیه‌ای اعلام کرد که البرهان و کوهن در این دیدار به راه های تقویت روابط مثمر ثمر و تقویت همکاری در زمینه های امنیتی و نظامی پرداخته شد.

کشور سودان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , رئیس شورای حاکمیتی سودان , کشور سودان , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , رئیس شورای حاکمیتی سودان ,

بر اساس این بیانیه، طرف سودانی، طرف اسرائیلی را بر تحقق ثبات بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها تشویق کرده است!

امارات و بعد از آن بحرین، تابستان 1399 با وساطت و فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا اقدام به عادی سازی روابط کردند و چند ماه بعد مغرب و سپس سودان نیز به این دو کشور ملحق شدند. با این حال، این اقدام شورای انتقالی منجر به اعتراضات داخلی شد و همین مسئله باعث شد که نظامیان حاکم بر این کشور ادامه فرایند سازش با صهیونیست‌ها و رسیدن به مرحله بازگشایی سفارات را کُند کُنَد.

انتهای پیام/

 

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015799