jes
13 بهمن 1401 - 15:05

آمادگی حرم مطهر رضوی برای میزبانی باشکوه از زائران اعیاد رجب، شعبان و نوروز

مدیر عالی حرم مطهر رضوی بر لزوم آمادگی این آستان مقدس برای میزبانی شایسته از زائران بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) در اعیاد ماه‌های رجب و شعبان و همچنین ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از آستان‌نیوز، مصطفی فیضی در مراسم معارفه معاون اماکن متبرکه حرم رضوی که در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز ولادت امام جوادالائمه(ع)، به جایگاه حرم مطهر رضوی بر برپایی برنامه‌های مناسبتی اشاره و اظهارداشت: اعیاد و مناسبت‌های ملی و مذهبی متعددی پیش رو داریم و برگزاری این اعیاد نیازمند همکاری همه‌جانبه و دقیق خدام و کارکنان حرم مطهر رضوی است. 

تلاش برای ارتقاء کیفیت زیارت و خدمت

فیضی افزود: اعیاد ماه‌های رجب و شعبان و همین‌طور ایام نوروز سال 1402 که با ماه مبارک رمضان نیز مقارن شده است، از مهمترین مناسبت‌ها در حرم مطهر رضوی است و با توجه به تاکیدات و دستورات تولیت معزز آستان قدس رضوی، امیدواریم بتوانیم با همکاری تمامی خادمان، خدمات خوبی به مهمانان امام رضا(ع) ارائه دهیم و میزبان قدوم میلیون‌ها زائر از اقصی نقاط کشور و جهان باشیم. 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی تصریح کرد: تمام همت و تلاش ما خادمان حرم مطهر رضوی بر این است تا با تغییر، اصلاح و شکل‌گیری هر نوع خدمتی بتوانیم موجبات ارتقا کیفیت زیارت و تعالی معنوی زائران را فراهم آوریم و خدمات بهتر و شایسته‌تری به آنها ارائه کنیم. 

تلاش های گسترده در حوزه اماکن متبرکه

فیضی در ادامه با تقدیر از خدمات محمد توکلی، معاون سابق اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی، به برخی اقدامات این معاونت طی سالهای اخیر اشاره و تصریح کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته برای تجهیز و آماده‌سازی رواق زیر سطحی شیخ بهایی، هم‌اکنون 28 کارگاه کوچک و بزرگ در حرم رضوی فعال است و خادمان این عرصه تمام تلاش خود را برای ارتقای کیفیت خدمت به زائران به کار گرفته‌اند. 

فعالیت‌های حرم مطهر‌ در حوزه‌های معرفتی سرآمد است

وی توجه ویژه به زیارت توام با معرفت را از دیگر محورهای مورد تاکید تولیت آستان قدس دانست و  افزود: در کنار فعالیت‌های عمرانی، فعالیت‌های بی‌شماری در حوزه‌های معرفتی از جمله نماز، قرآن، حجاب، امر به معروف و نهی یا منکر در حال انجام است که به تعالی زیارت زائران منجر می‌شود و به جرات می‌توان گفت این فعالیت‌ها در کشور سرآمد و کم نظیر است. 

وی تاکید کرد: ما به روش‌های مختلف سعی داریم خانواده‌ها را به آموزه‌های قرآنی و معارف رضوی نزدیک‌تر کنیم و در این خصوص از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم. 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی برگزاری مراسم‌ مختلف در مناسبت‌های اعیاد و شهادت ائمه اطهار(ع)، برگزاری نمازهای جماعت و... را برخی از فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی حرم مطهر رضوی ذکر کرد و افزود: این فعالیت‌ها با همکاری و تلاش‌های بی وقفه خادمان بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) در حرم مطهر رضوی در حال انجام است و تلاش بر این است که همه ما در مسیر تحقق سیاست های ابلاغی تولیت معزز آستان قدس رضوی و توسعه خدمت با زائران امام رضا(ع) گام‌های موثری برداریم.

شایان ذکر است در این مراسم امین بهنام به عنوان معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی، محمد شبان به عنوان سرپرست معاونت خدمات زائرین و محمد توکلی به عنوان مشاور مدیر عالی حرم مطهر منصوب شدند.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015088